Trabzon tatil yerleri, Uzungöl

Uzungöl ;bir ailenin tatilinde arayabileceği tüm güzelliklerin bulunduğu bir köy, yayla ve eğlence yeridir. Pansiyonları, alabalık lokantaları, küçük resort tipi otelleri, bungolav evleri ve doğal manzarası ile az bulunur güzellikte gezi ve konaklama yeridir.

Uzungöl; doğal manzara izleme, yürüme, tırmanma ve botanik (bitki örtüsü incelemeleri) turizmine uygun bir yerdir. Uzungöl’de, bir vadi içinden akan temiz, berrak sulu bir dere, dar ve uzun küçük bir göle dökülür ve oradan taşarak akar ve Of kasabasından denize ulaşmak üzere Solaklı deresine katılır.

Uzungöl’ün bulunduğu bölge daima bulutludur. Gökyüzünün mavisi, güneş, bembeyaz bulut, yemyeşil orman ve berrak sudan oluşan manzara insanın iştahını açar. O nedenle Uzungöl de yenen alabalık daha lezzetlidir. Üstelik, alışılagelmiş turistik tesis tarifelerine kıyasla, uzungöl deki lokanta ve konaklama ücretleri düşüktür.

Uzungöl doğal parkını ziyaret etmek istiyorsanız, Trabzon’un Of ilçesinden, 38 km güneyde ve yukarıda olduğunu belirtelim. OF’a geldikten sonra, Solaklı deresinin batı kenarından geçen, Çaykara, Dernekpazarı, Uzungöl yazılı trafik tabelasıyla işaretmiş yolu takip ederek Uzungöl’e gidebilirsiniz.

Uzungöl Çaykara’dan hemen sonra ve deniz seviyesinden yaklaşık 1000 metre yüksekliktedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder