Marmaris'de nereye gidilir, nerede yüzülür?

Marmaris denizi en güzel tatil beldelerimizden. Biz de bunu bildiğimizden Marmaris'e de gittik beraber. Şehrin kıyısı tamamen plaj ama insandan görünmüyor. Biz de sakin bir yerler aradık. İncekum güzel bir seçenek olarak anlıtıldı bize. Yolun bir kısımın traktörle gidiyorsunuz. Denizi gözel, kumsal çok küçük ama denizin için tamamen kum. Çocuğu sal içine oynasın. Ama öğleden sonra kalabalıklaşıyor. En iyisi sabah gidip öğlende orayı terketmek.

Sonraki gün başka bir yere gidelim dedik. Daha önce haberdar olduğumuz o meşhur yere gitmek istedik: Kızkumu. Mamaris Datça yolu üzerinde. Marmaristen 20 kilometre civarında. Neyse efendim, vardık Kızkumuna. Baktık Arap turistler çoğunlukta. Çok fazal açık saçıklık yok, hemen şezlongun birini kendimize ayırdık. Üzerine havlularımızı, altına terliklerimizi attık. Kızkumunda yürümeye gittik ama hemen geri dönüp terliklerimizi giydik. Çünkü adındaki gibi kum filan yok. Küçük, kızıl, keskin taşlık her yer.

Biraz oyalanıp hemen terkettik "Kızçakılı"nı. Dönüşte bir çok küçük koy var. Onlardan birinde konakladık. Güzel koylar. Kıyısı taşlık olsa da zamini kum olan yerlerde yüzme ve serinleme imkanı mevcut.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder