İstanbul Balmumu heykel müzesi nerede? Giriş ücretli mi?

Dünya'nın en ünlü balmumu heykel müzesi Amsterdam'daki Madam Tussaud. Şimdi Türkiye'de de bir balmumu heykel müzesi olduğunu biliyor muydunuz. Bu müzede şu anda 56 ünlünün balmumu heykeli sergileniyor. Bu heykeller Rus ve Ukraynalı sanatçılar tarafından yapılmış.

Heykeller arasında Atatürk'ten Latife Hanıma, Kanuni'den Hürrem Sultan'a kadar bir çok tarihi kişiliğin yanında daha yakın tarihten Zeki Müren, Michael Jackson gibi isimler yer alıyor.

Müzeyi rehber eşliğinde gezebiliyorsunuz ve bu heykelleri sadece görmekle kalmıyor haklarında bir çok şey öğreniyorsunuz. Özellikle öğrenciler için çok faydalı bir uygulama.

Müze 4. Levent'de Sapphire Alişveriş Merkezi 4. katında hizmet veriyor. Bu müze alişveriş merkezinin açık olduğu saatlerde açık.

Müze'ye giriş tabiki ücretli. Normal bilet 10 lira. Öğrenci, öğretmen ve emeklilerden 7 lira alınıyor.

1 yorum:

  1. Biz Zeki Mfcren'i bf6yle tanımadık! Zeki Mfcren rengarenk elbrleseii ve takıları ile (ve tabii ki muhteşem şarkıları ve yorumu ile) gf6nlfcmfczde taht kurmuştu . Zeki Mfcren'i yfcksek topuklu ayakkabıları ve şatafatlı kıyafetleri ie7inde ve bol makyajlı, sae7ları daha da havalı yapmamanıza fczfcldfcm.. Sonue7ta Zeki Mfcren kendisini bu fclkede bf6yle kabul ettirmiş bir sanate7ıdır Sırf bu yfczden mfczenizi gezmeye gelmeyeceğim GD Star Ratingloading...

    YanıtlaSil