Alternatif ve ucuz tatil: çiftlik, köy tatili

Plaj şemsiyesi, havlu, çocuklara can simidi, kum kovası, mayo... Kızgın güneşin altında yanıp kendini denize bırakmak... Ya da beş yıldızlı herşey dahil otelde açık büfeye yüklenip iyice kilo almak; havuz, restoran, oda üçgenine hapsolmak... Tatil size artık bunları çağrıştırmaya başladı ise bir seçenek önerelim sizlere. Bir çiflikte, köyde tatile ne dersiniz?
Ev sahibi ile aynı evi paylaşıp aynı sofraya oturmak... Sabahları horoz sesiyle uyanıp tavukların altından yumurta almak, bahçeden taze domates sebze meyve toplamak, kirazı, eriği dalından yemek... Traktör sürmek, buğday yüklemek, hayvanları otlatmaya gitmek... Çocukların ayağı toprağa değer; hayvanlarla oynayıp yorulsunlar, gürültü patırtıdan uzak bir ağacın gölgesinde fırından yeni çıkmış taze köy ekmeğine yumulsunlar.
Bunlar ilginizi çekiyor lakin nereden bulacağız böyle çiftliği, köy evini diyorsanız bizi takip ediniz. Efendim yakın zamanda sitemizde tatilcileri ağırlamak isteyen çiftliklerin, köy hayatını misafirlerine tattırmak isteyen hane sahiplerinin ilanlarını yayınlayacağız.
Eğer bir çiftliğiniz var ise, tatil sezonlarında kiraya verilecek eviniz, odanız var ise kısacası tatilcilere sunulacak bir hizmetiniz var ise bize bu yazıya yorum yazarak ya da buradaki formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder