Aydın'da gezilecek yerler; Arif Abinin Yeri

Gönderen: Muzaffer Uslu İl: Aydın İlçe: Sultanhisar Yer Adı: Arif Abinin Yeri
Açıklama: Sultanhisar'a bağlı Atça Beldesini belki duymuşsunuzdur. Atça'nın girişinde "Paris'e hoşgeldiniz" levhası var, çünkü buranın kent planı tıpkı Paris'in planına benziyor. Ayrıca burası çileği ile ünlü ve her yıl Mayıs ayında çilek festivali düzenleniyor. Sera çilekleri bittikten sonra tarla çilekleri çıkmaya başlıyor ve işte o zaman çileklerin tadına doyum olmuyor.
Benim asıl bahsetmek istediğim Atça'nın güney kısmında yaklaşık olarak 5 km'lik mesafedeki bir balıkçı lokantası. Lokanta demek de çok doğru olmaz aslında, bir nevi mesire yeri. Eskiden tuğla ocağı olan ve şimdilerde çevresi ağaçlarla donanmış doğal bir gölün çevresindeki bu tesis haftasonu kafa dinlemek isteyenler için birebir. Burada kendiniz yiyecek içecek getirip yiyemiyorsunuz, hatırlatalım. Ayrıca tesis içkisizdir. İçki yasak. Bu tesisin en güzel taraflarından biri de burada olta ile balık tutabilmeniz. Göl çevresi çitlerle çevrilmiş vaziyette. Bu yüzden çocuklarınızı da götürebilirsiniz rahatlıkla. Ama yine de dikkat etmek lazım.

Nasıl gidilir: Atça'dan Nazilli istikametine giderken 1 kilometre sonra sağa dönüyorsunuz. Dar ama düzgün bir yol var. Levhaları takip ederek yaklaşık 4 kilometre yol gidiyorsunuz.

Ne yenir: Arif Abinin Yeri'nde tabi ki balık yemelisiniz. Bu konuda çok iyiler. Sarı sazan, kefal, alabalık gibi balık türlerini tadabilirsiniz. Ayrıca balık sevmiyorsanız alternatif olarak köfte de var. Burada göl manzarası seyrederken çay içmenin keyfi de bir başka. Tavsiye ederim.

Resimler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder