Aydin Karacasu Kahvederesi Afrodisyas

Gönderen: Muzaffer Uslu İl: Aydın İlçe: Karacasu Yer Adı: Karacasu, Kahvederesi, Afrodisyas
Açıklama: Aydın sadece Kuşadası ve Didim ile ünlü bir şehir değil. Karacasu ilçesi de görülmeye değer bir yer.

Bir haftasonu gezisi olarak gittiğimiz Karacasu küçük bir ilçe olmasına rağmen barındırdığı turistik değerler ile turistlerin oldukça ilgisini çekiyor. Aydına 85 km uzaklıkta bulunan ilçede Afrodisias antik kenti muhakkak görülmesi gereken tarihi bir şehirdir. Acıkınca yenen ünlü Karacasu pidesi unutamayacağınız lezzettedir.

Aydın'ın sıcağından bunalınca üşümek için görebileceğiniz yaylaları ve kahve tadına tam anlamıyla ereceğiniz Kahvederesi, bizim mükemmel bir hafta sonu geçirmemize sebep oldu. İsterseniz Kahvederesinde yiyeceğiniz kuyu tandır kebabı hiç bir yerde tatmadığınızı farkedeceksiniz. Buradaki lokanta içkili fakat hemen yanındaki geniş çay bahçesi aileler ve çocuklar için güzel bir mekan. Yoğun şehir trafiği gürültüsünden uzak, sakin ortamıyla serin serin oturduk. Hatta üşüyüp kalkmak zorunda kaldık.

Çanak, çömlek, testi, güveç kabı üretim atölyelerinin bulunduğu yerlere uğrayıp, güveç tenceresini imalat fiyatına ucuza alıp nasıl yapıldıklarını da görmüş olduk.

Nerde kalınır: Konaklama için pekçok pansiyon bulunmaktadır.

Nasıl gidilir: aydın-nazilli-Kuyucak karayolundan, Kuyucak'tan 4km sonra sağa ayrılan Karacasu yoluna girip 20 km.daha gidiliyor.

Ne yenir: Karacasu pidesi, kuyu tandır kebabı

Resimler:
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder