Dünya'da gezilecek en güzel yerler

Belki bir yıldan fazla olduğu için unutmuşum. New Yort Times'ın Dünyanın gezilesi 10 yeri haberini arşivime attmıştım. Onlarca format badiresini atlatmış olmasına şaşırdım ve tekrar bu sitede yer alarak günyüzüne çıkarılmayı hakettiğine karar verdim. Yamalı harddiskimden tatilyerlerim.com'un bembeyaz sayfalarında yerini alması gereken bu haberin bahsettiği yerler şöyle:
1. Bodrum St. Tropez. Yabancı turistlerin en çok övdükleri nadide balıkçı kasabalarımızdan.

2. Andorra'da bulunan Pas de la Casa kayak merkezi. Uludağ'dan veya Palandöken'den ne kadar iyi gidip görülebilir. Sonra bize görüşlerinizi aktarın lütfen, ki herkes gerçekleri öğrensin.

3. The Royal Thimphu-Bhutan. Himalayalarda golf kursu almak hiç unutamayacağınız bir anı olarak kalacaktır.

4. Etiyopya'daki Royal Sarayı. Bu ülkenin ezelden beri akbabaların açlıktan iskelete dönmüş çocukları gözlediği bir yer olmadığını anlamak için ve şu anda neden bu halde olduğunu sorgulamak için bir fırsat olabilir.

5. Hindistan'da ganj nehrinde bambudan imal edilmiş sal ile gezinti yaparak bu işten evine ekmek götüren sal kaptanlarına katkıda bulunun.

6. Litvanya'da artık tarih kitaplarındaki yerini pekiştiren komünizmin sembolu komünist liderlerin heykellerini kardan temizleyin ki soğuk yüzleri ortaya çıksın.

7. Özbekistan'da baharatın binbir çeşidini görebilir, hatta dönüşte Urfa'ya numune getirerek bilimsel bir karşılaştırma yapabilirisiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder