İzmir'de bulunan kaplıclar ve adresleri

Balçova Kaplıcaları (İzmir Merkez):


İzmir - Çeşme yolunun 4. kilometresindedir. Burada sıcak su ve çamur banyosu yapma imkanı vardır. Bu kaplıcanın suyu 63 derecedir ve radyoaktivite, sodyum bikarbonat ve klor içermektedir. Üst solunum yolları hastalıkları, nefritler, iltihaplar, romatizma, metabolizma bozuklukları gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Ayrıca deri hastalıkları tedavisinde de etkilidir. Bu kaplıca çevresinde termal oteller ve tedavi merkezleri vardır.

Ergendi Ilıcası ve Dereköy Kaplıcası (Bayındır):


Bayındır ilçesine 8 kilometre mesafededir. Ergendi kaplıcası ve Dereköy Kaplıcası Turgutlu yolu üzerinde olup kaplıca suyu 40 derecedir. Kükürt, sodyum, bikarbonat içermekte olup romatizma, ve deri hastalıklarına iyi gelemektedir.

Gülbahçe Ilıcası (Urla):


Gülbahçe Körfezindeki bu ılıca Urla'ya 15 kilometre mesafededir. 17 derece sıcaklıktası su romatizma ve deri hastalıklarını iyileştirmede etkilidir.

Tavşan Adası Ilıcası (Tire):


Tire'ye 15 kilometre mesafededir. Romatizma ve deri hastalıkları ile kadın ve çocuk rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Ayrıca içildiğinde akciğer ve gıda metabolizması hastalıklarının tedavisinde etkilidir.

Bergama Kaplıcları
Dikili Kaplıcları
Menemen Kaplıcları
Seferihisar Kaplıcları
Çeşme Kaplıcları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder