Maşukiye

İstanbul'un yeşil yüzüdür Maşukiye. Samanlı Dağı Kartepe eteklerinde yer alan Yeşil Cennet Maşukiye, bir tür şifa kaynağı. Doğa ile başbaşa kalmak, orman içinde dolaşmak, toprağa basmak, temiz hava solumak,haftanın yorgunluğunu atmak için birebirdir Maşukiye.

Ter temiz havası, yürüme alanları, şelale,çağlayan ve pınarları,su sesine karışan kuş sesleri ile adeta cennet bahçesi görünümünde.
Maşukiyede orman içinden gelen Yayla Deresinin aktığı Alabalık Vadisi, üzerine kurulu piknik alanları,restoranlar ile alabalık üretim çiftliği hem dinlenmek hem de yemek yiyebilmek için imkanlar sunuyor. Çınar,meşe,gürgen,kestane, ıhlamur ağaçları gölgesinde ailece yemek yenebilir yıl boyu açık 7 restoran, ailelerin olduğu kadar gençlik gruplarının, emeklilerin, Maşukiye'ye tur düzenleyenlerinde gözdesi.

Yöre'ye günü birlik piknik içinde gidebilir.Agaç masalara ödeyeceğiniz ufak bir ücret karşılığı adeta cennet'te piknik yapıyor hissine kapılacaksınız.Özellikle İstanbul'da yaşayanlar için tek kelime ile mükemmel bir beldedir.Maşukiye adeta bir kaçış biçimidir gürültülü kirli istanbuldan.Çoğu İstanbullu haftasonlarını bu güzel beldede geçirir doğanın yeşilin keyfini çıkartarak bir an olsun yaşadıkları şehirin gürültüsünden kurtulurlar.

Yolunuz bu yöreye düşerse muhakkak ziyaret etmenizi öneririz...

1 yorum:

  1. HARİKA BİR YER DOĞAYI SEVEN STRES ATMAK İSTEYEN HERKES GİTMELİ.Özellikle biryer tavsiye edicem SAKLIBAHÇE RESTAURANT çok ilgili bir kadrosu ve muhteşem bir doğaya sahipler yemekler de cabası:)

    YanıtlaSil