İstanbul'daki ve İstanbul'a yakın mesire (piknik) yerleri

Havaların ısınmasıyla herkes piknik yapıp, yorgunluk atacak, temiz hava alacak yerler aramaya başladı. Özellikle şehirleşmenin, betonlaşmanın en yoğun yaşandığı İstanbul'da piknik yapacak alanın pek kalmadığı yanılgısı var. Halbuki İstanbul'da 200'den fazla mesira alanı bulunuyor. İşte bunlardan bazıları:

Belgrad Ormanları
Tavaşn, tilki, çulluk gibi bir çok yabanı hayvanın yaşadığı bu ormana Bahçeköy'den Sarıyer'e giden yolun üzerinde bulunuyor. Bu alan özellikle spor yapmaya çok elverişli.

Bentler
Belgrad ormanlarının Bahçeköy girişinden sağa dönen yol üzerinde olan bu bölgede yürüyüş yapmak ve bisiklet sürmek için parkurlar bulunuyor. Ayrıca piknik yapmak için gerekli malzeme satılan yerler de var.

Fatih Ormanı
Bu alan da Bahçeköy'de olup bisiklet tutkunlarının uğrak mekanlarından. Çocuklar için güzel oyun alanları da mevcut.

Mehmet Akif Ersoy Mesire Alanı
Burada mangal yapabilir, Mini futbol sahasinda futbol oynayabilir, yürüyüş yapabilir, restoranda yemek yiyebilirsiniz. Bu tesis Çayırbaşı ceddesinde üzerinde.

Fatih Çocuk Ormanı (Parkorman)
Maslak Sarıyer arasındaki Büyükdere caddesi üzerinde bulunan bu alan çocukların oynaması ve çeşitli spor activiteleri için uygun bir yer.

Fatih Çeşmesi
Bölgeye ulaşmak için Kemerburgaz'dan Belgrad Ormanları yönünde 6 km gitmek gerekiyor. Meşe ağaçları ve koşu için uygun yoluyla ilgi çeken bir mekan.

Tayakadın
Gaziosmanpaşa'dan sonra yola paralel uzanan bu alan oldukça bakımlı bir mesire alanı.

Devamı için tıklayın...

1 yorum:

  1. görüyoruz ama cok güzel bi cennet

    biz gitmediki
    bi yere
    keşke bizede kısmet olsa..

    YanıtlaSil