Norveç Tatili, Norveç Resimleri

Norveç hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile Avrupa'nın en çok turist çeken ülkelerinden biridir. Toplam 4,5 milyon nüfusu olmasına rağmen oldukça zengin bir tarihi geçmişe sahip. Bilindiği gibi Norveç korkusuz denizciler olan Vikingler'in ve meşhur Ren geyiği avcılarının anavatanı. Nüfusuna oranla odukça geniş topraklara sahip bu ülkenin kuzey bölgeleri Kuzey kutbuna yakın olduğundan yılın 6 ayını gece 6 ay gündüz olarak geçiriyor.

Kutuplara yakın olmasına rağmen kısmen yumuşak bir iklime sahip olmasını Gulf Streeme borçlu olan Norveç aynı zamanda bol yağış alan iklim özelliği ile dikkat çekiyor. Bu yüzden çok çeşitli bitki örtüsü hakim bu ülkeye. Yani fotoğraf makinasız bu ülkeye giderseniz pişman olabilirsiniz.

Kış aylarında dondurucu soğukla karşılaşmak istemiyorsanız bu ülkeye yaz aylarında gitmeniz iyi olacaktır. Geceyarısı güneşini görebilecğiniz tek ülkedir Norveç. Mükemmel bir manzara seyretmek istiyorsanız geceyarısı güneşini kaçırmayın.

Bu ülke aynı zamanda Vikinglerin anavatanı demiştik. Bu yüzden Vikinglere ait gemilerin sergilendiği açık hava müzesini ziyaret etmeden dönerseniz kimseye Norveç'e gittiğiniz söylemeyin.

Norveç'te yapmanız gereken iki önemli şey daha var. Birincisi balıkçılıkla geçinen bu ülkede ünlü somon balığı yemeek. İkincisi ise Norveç'i bisikletle gezmek. Bu şekilde muhteşem doğanın keyfini daha güzel çıkarırsınız.

Norveç resimleri, manzaraları
1 yorum:

  1. ya ınsallah bende norvece gıderım hayalımdekı bırkac ulkeden bırısı hatta mumkun olursa orada yasamayı ısterım

    YanıtlaSil