Mavi Yolculuk: Ege ve Akdeniz'in en güzel koyları

Ege ve Akdeniz Bölgelerinde en çok beğenilen dört koy şunlardır:

Bencik Koyu

Marmaris ve Datça'yı birbirinden ayırıyor. Yaklaşık 2 deniz mili uzunluğundadır. Koyun girişinde Dişlice Adası var. Meltem Rüzgarlarının etkisi altındaki koyda sert rüzgarlar pek görülmez. Bu koyda bir kamu kuruluşunun konaklama merkezi var ama herkese açık değil. Koy doğal güzelliği ile ünlüdür.

İngiliz Limanı

Gökova körfezindeki en güzel limanlardandır. Hiçbir rüzgarın etkisinde değil ve her zaman sakin bir konumdadir. II. Dünya Savaş'ında Alman denizaltılarından kaçan İngiliz denizalatıları bu limanda aylarca gizlenmişler. Bu yüzden buraya İngiliz Limanı adı verilmiş.

Kekova

Antalya Demre'nin batısında bulunan Kekova tam bir yeryüzü cennetidir. Tarihi ve doğal değerleri bünyasende barındıran Kekova mavi yolculuk tutkunlarının uğrak mekanlarının başında geliyor.

Löngöz Koyu

Gökova Körfezi'de bulunan bu koyun arka tarfında bir tuzlu su gölü bulunuyor. Bu koy herşeyiyle mükemmel bir dinlenme ve sığınma mekanı fakat tek negatif yanı var. Koyun her tarafını sarmış olan balık çiftlikleri.

1 yorum:

  1. tatile gitmek isteyenler türkiyenn en güzel yeri antalya/alanya merkezi çok güzel sanatçılar hep bodruma giderler orayıda gördüm hiç güzel değil alanyanın dimçayı harika en yüksek tepede dim mağarası iskelesi ve kalesi tek kelimeyle harika gidin sizde beğenceksiniz(ölmeden önce gördüğüm cennet diye bilirim)

    YanıtlaSil