Kanada Toronto Turistik Yerler

Kanada hakkında ne biliyoruz? Kanada hakkında birkaç klişe cümleden başka bir şey bilmiyoruz çoğumuz. Soğuk bir yer. Kış olimpiyatları için çok uygun. Göçmen olarak gidenin hayatı kurtulur. Çok büyük ama nüfusu az. Amerika'nın komşusu. Kanada'nın en turistik şehri Toronto'yu tanıyalım:
Toronto’nun Turizmi
Huron Kızıl derilerinin dilinde Toronto buluşma noktası anlamına gelmektedir. Buraya geldiğinizde bunun nedenini anlayacaksınız. Burada herkes kendine göre bir şeyler bulabilir. Amerikan rüyasının görkemli Çin kültürüyle buluştuğu, İngiliz kültürüyle Latin sıcaklığının buluştuğu, eski ve yeninin buluştuğu, her gün keşfetmek için yeni bir şeyler bulunabileceği kent Toronto.

İklimi ve Hava Durumu
Ontario Gölü Toronto'nun iklimini ılıtmaktadır. Toronto Kanada’nın en az kar yağışı olan en ılık bölgesidir.
Kış aylarında sıcaklık sıfırın altına düşse de genellikle ılık 5 ile 10 °C arasındadır. Yaz aylarında ise hava güzeldir.

Toronto’nun Kültürü
Harika restoranlar, ilginç müzeler, birçok turistin aradıklarından fazlasını buldukları kent Toronto.

Toronto’nun Turistik Merkezleri
CN Tower: Ünlü CN Tower, Toronto’nun sembolüdür. 553 metre uzunluğundaki kule dünya’nın en uzun bağımsız kulesidir. Farklı bir deneyim istiyorsanız kulenin manzarası nefes kesicidir.
Royal Ontario Müzesi: Kuzey Amerika’nın en büyük beşinci müzesi olan Royal Ontario Müzesi birçok ünlü sanat koleksiyonuna sahiptir. Yaklaşık olarak 6 milyon civarında parçaya sahiptir. Aynı zamanda Kanada’nın en büyük araştırma enstitüsüdür.
Toronto Adaları: Limandan kısa bir yolculukla gidebileceğiniz Toronto Adaları harika bir doğal güzelliğe ve birçok aktivite yapma olanağına sahiptir. Plajlar, eğlence parkları, piknik alanı ve sanat galerileri sizi bekleyen alternatiflerden bazılarıdır.

www.atlasedu.com'dan alıntıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder