İsviçre'de gezilecek yerler, İsviçre resimleri

Özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Davos çıkışından sonra bu ülkeye ve Davos kasabasına Türklerin ilgisi biraz daha arttı. Biz Türkler için tarihimiz açısından unutulmaz anlaşmaların yapıldığı, kader çizgimizin çekildiği İsviçre pek sıcak bakmadığımız bir ülke olmuştu şimdiye kadar. Küçük Avrupa olarak adlandırılan İsviçre de turizm ülkenin belli başlı gelir kaynaklarından olmuştur. İsviçre de gelen turist sayısı ile turizm geliri arasında müthiş bir oran vardır.Gelen turistin memnuniyeti için yeme, içme, eğlence, gezme, konaklama oturmuş bir sistemde çalışmakta ve para harcamaları için her türlü alt yapı oluşturulmaktadır.
Zürich Gölünü yelkenli ile gezmek, müzeyi görmek, Locarna daki Lago Maggione gölü, Montreux, Lausanne, Geneve, Leman Gölü görülmesi gereken yerlerdendir. Yaz turizmi ile olduğu kadar Alpler sayesinde kış turizmi ile oldukça rağbet görmektedir.
İsviçre gezisinde bulunacak olanlara tavsiyemiz; Peynir ve çikolata çeşitlerini tatmadan, İsviçre çakısı ve saat almadan gelmeyiniz.

İsviçre ve Alpler Fotoğrafları1 yorum:

  1. cok teşekkür ederim bende isviçreye gidicem hem sizin sitenizide bulduğum için artık seyehat ederken burayı kullanırım heem benim için daha iyi çünkü otelinden gezilecek yerlerine kadar hepsi burada...

    YanıtlaSil