Sevgililer Günü Tatil Kampanyaları

Zaman değişti. Bir gülle mutlu olacak bir eş, bir sevgili bulmak zorlaştı. Kıraç'ın bir şakısında yaptığı o teklifi duymak istemiyor artık kimse: "Annemden kalan bu yüzüğe razıysan gel benimle" teklifine olumlu cevap verecek kaç kız var? "Balayımızı evimizde geçirelim sevglim" diyecek eşler var mı hala aramızda?

Neyse konuyu fazla uzatmayalım. Dedik ya zaman değişti. Modernleşiyoruz, lükse düşkünlüğümüz artıyor gün geçtikçe. İtalik oturup bold yazalım: Erkeklerin korkulu rüyası 14 Şubat 2009 geliyor. Erkekler yine kendilerini baskı altında hissedecekler. Yine haftalar öncesinden "hatırlayıp bir sürü paradan mı olsam, yoksa hatırlamayıp birkaç gün iğnelenmeye mi katlansam" dilemmasını yaşayacaklar. Tabi bu yazdıklarımız bütün bayanlar ve centilmenler için geçerli değil. Yükselecek itirazlara karşın bu notu da düşelim.

Bütün çiçekçiler, hediyelik eşya dükkanları, porselenciler, konfeksiyonlar gibi turizmciler de gelmekte olan "Tüketim Gününü" ne yapıp edip yüksek kârla geçirme derdine düştüler. Çok yıldızlı oteller, kayak otelleri, lüks restoranlar şimdiden yabancıların "Valentine's Day" dedikleri Sevgililer Günü programlarını hazırlamaya başladılar.

Netice-i hülâsa, maddi imkanı yerinde olanlara da, bir demet güle razı olanlara da "Happy Valentine's Day!" diyoruz. (Türkçesi icat olunca onu da diyeceğiz efendim.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder