Gönen Kaplıcaları Gönen Termal Balıkesir Gönen Kaplıca Otelleri

Sadece Türkiye değil Dünyaca ünlü kaplıcalardan olan Gönen Kaplıcaları Balıkesire bağlı Gönen ilçesinde olup, birçok konaklama tesisi ile kış aylarında en çok rağbet gören sağlık turizmi merkezlerindendir. Suyu oldukça şifalıdır.

Gönen'de bulunan başlıca kaplıca otelleri


Park Otel, Gönen Termal Resort, Yeşi Otel, Yıldız Otel, Güneş Otel

Gönen kaplıca suyunun iyi geldiği hastalıklar


Romatizma, nörolojik rahatsızlıklar, kalp damar hastalıkları, idrar yolları hastalıkları, solunum ve sindirim sistemi hastalıkları, ortopedik rahatsızlıklar, kadın hastalıkları, kas-iskelet sistemi hastalıkları
İlgili bağlantılar
Aydın Buharkent Kaplıcaları
Pamukkale
Dalaman Kaplıcaları

3 yorum:

  1. Gönen de ki oteller belediye tarafından işletilmekte fiyatları diğer kaplıca kentlerinin özelleşmiş kaplıca otellerine göre son derece makul ve kalitelidir.Ayrıca sadece termal tesis den faydalanıp otelde kalmak istemeyenler için de bir erkek ve bayan olmak üzere yüzme havuzlu banyo, her otelin altında süreli hizmet veren (genelde 2 saat) hizmet veren kabinli banyo bulunmaktadır.Fiyatları tek kişi havuzlu olanlar 4 ytl. kabinliler kişi başı 6 ytl. 2 kişi 9 ytl.dir. jakuzili olanlar (sadece güneş otelin altında hizmet verir.) 12 ytl.2 kişi 15 ytl.dir.Bu bilgiyi haymana ve kızılcahamam kaplıcaları için bulamadığımdan yazdım.belkide böyle bir hizmet sadece gönene özgüdür.Çünkü kaplıcaya gitmek için otelde kalmak gerekmemeli.

    YanıtlaSil
  2. bizde geçtiğimiz yaz gittik. park otelde kalmıştık. oldukça memnun kaldık. inşallah seneye tekrar nasip olursa gitmeyi düşünüyoruz. herkese tavsiye ederiz.

    YanıtlaSil
  3. acaba urkiyenin en sifalisi vede hijeni hangisi bilen varmi?onemli olan herey dahil olmasi 1inci sinif olmasi??

    YanıtlaSil