Bursa İnegöl Oylat Kaplıcaları

Bursa-Eskişehir yolunda İnegöl ilçesine 27 km. uzaklıkta Uludağ’ın eteklerinde Hilmiye köyünde bulunan Oylat kaplıcaları, kaplıca tesisleri ile zengin ülkemizin gözde merkezlerinden biridir. Zengin su kaynakları ile olduğu kadar iki vadi arasında kalan doğal güzelliği ile de kendinizi Karadeniz de hissettiren hem dinlenme hem de sağlık merkezi haline gelmiştir.
Yaz ve kış turizminde önemli bir yer teşkil eden Oylat kaplıcaları turistler içinde vazgeçilmez yerlerden olmuştur.Oylat Kaplıcalarının 40 derece sıcaklığındaki suyu renksiz ve berraktır.Suyun iyi geldiği tespit edilen hastalıkları ; Eklem iltihaplanmaları, tansiyon rahatsızlıkları, böbrek rahatsızlıkları, cilt hastalıkları, felç, stres bozuklukları, siyatik, nefrit, romatizma, ağrılı sinir rahatsızlıkları, kireçlenme, kadın hastalıkları, çocuk felci gibidir.
Oylat kaplıcası yolu üzerinde bulunan Oylat mağarası da görülmeye değerdir. 665 metre uzunluğunda ve iki katlı olan mağara insanın kendisini iyi hissetmesine sebep oluyor. İçindeki sarkıt ve dikitlerin güzelliği muhteşemdir.
Oylat kaplıcalarını gitmek, görmek ve konaklamak isterseniz tesisler yönünden sıkıntı çekmezsiniz. Çağlayan otel, yeni çağlayan otel , Aşiyan otel , Büyük otel , apartlar… gibi her keseye uygun tesisler vardır. 80 -150 TL arasında değişen fiyatları ile hizmet sunmaktadırlar.
Diğer Kaplıcalar
Gönen Kaplıcaları
Aydın Buharkent Kaplıcaları
Pamukkale
Dalaman Kaplıcaları

2 yorum:

  1. çok güzl olyat lar var her ay gidiyoz adnan abimnlen güçük havuz çokkkkk güzel şok havuzı hele hele çok dondum savunada çok ıscak adnan abim urdan savunadan çıktı koşa koşa uu şok havuzuna şroppp deylek atladı galik urdan çıktık doruuuuuu çorbacıya urda adnan abim 3 corba
    pilav yani adamla dediki bizi soydunuz lannnnnn dedi ve bizi govdu

    YanıtlaSil
  2. geçenlerde bursa uludağ yolu üzerinde uluhan butik otele gittik. yeri ve sahiplerinin ilgisi harika. havası okadar temizki insanı zinde bırakıyor. bu otelin siteye konmasını isterdim. ilgilenenler için www.uluhanbutikotel.com adresini ziyaret edebilirler.

    YanıtlaSil