Yalova Kaplıcaları

Türkiye nin kaplıca açısından en zengin illerinden biri olan Yalova ilinin Termik ve Armutlu kaplıcaları sanki sıcak su değil şifa fişkırtıyor topraklarından.

Doğa, tarih ve kaplıca turistlerine hitap eden Termik kaplıca ve turizm merkezindeki su sülfatlı,sodyum ve kalsiyumlu hipotermal ve hipotonik bir Maden suyu. Mide ve bağırsak hastalıklarında, kronik gastrit, nezlevi bağırsak hastalıkları, spastik kolit ve bağırsak salgısı ve safra yetersizliğine bağlı ishallerde,asabi kaynaklı kabızlık, bağırsak parazitleri ve hemoroidlerde, dejeneratif romatizmaları (artroz) ve yumuşak doku romatizmaları da bu suyla tedavi edilebiliyor.
Armutlu kaplıcaları ise sülfatlı, bikarbonatlı, klorürlü, kalsiyumlu, sodyumlu ve karbondioksitli bir bileşime sahip. Bu özelliği ile kalbin işlemesinde, asidin vücuttan atılmasında, sinirler üzerinde, iltihabi hastalıklarda ve kadın hastalıklarında, mide ve bağırsak hastalıklarında, yaraların iyileşmesinde, karaciğerin düzenli çalışmasında, hormonların düzenlenmesinde ve idrar yolarında etkili.
İstanbul'da oturuyor ve hala Bu imkanlardan faydalanmadıysanız Yalova sizi bekliyor.
Hemde Vapurla 40 dakikalık mesafede..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder