Karadeniz'de Gezilecek Yerler

Orta ve Doğu Karadeniz'e yolunuz düşerse size gezilecek yerler hakkında bıraz bilgi verelim. Eğer orta Karadeniz'in herhangi bir yerine giderseniz Sinop ve Samsun'u görmeden geri dönmeyin. Sinop un sahil güzelliği kadar görmeye değer, tarihi öneme sahip Türkiye nin en manzaralı kalesini yani Sinop kalesini muhakkak gezin. Sinopta Hamsilos koyu görülmeye değer romantiklikte. Birde biraz daha yol yapıp vaktiniz varsa Erfelek şelalelerini görün. Harika bir doğa eseri.
Oradan Samsuna geçip Samsunun Amistos tepesini gezip teleferikle denizin üstünden uçuyormuş hisini yaşayın. Çoçuk çoluk ta yanınızdaysa Doğu parka doğru yol alın ve hayvanat bahçesini çoçuklarınıza muhakkak gösterin.Haman yanındaki sevgi gölünde mola verip bir şeyler içip soluklanın.
Eğer doğu Karadenize gitmişseniz muhakkak Trabzonu görün. Mevsim uygunsa Uzungöl yaylası tüm yorgunluğunuzu alacaktır. Hele orda yediğiniz doğal alabalık ayran, mıhlama, trabzon ekmeği o müthiş manzaraya karşı daha da tatlanacaktır. Virde mevsim ne olursa olsun Sümela manastırı.
Oraya gidipte Sümela manastırını görmezseniz trabzonu gezmiş sayılmazsınız.
İyi geziler.

9 yorum:

 1. karadenizin her santim topragi görülmeye deger bence...

  YanıtlaSil
 2. aynen katılıyorum heryeri harika muhteşem eh bende rizeliyim daaaaa:D size karadenize yolunuz düşerse rize kalesini öneririm.....

  YanıtlaSil
 3. bence karadeniz harika bir yer uşağum şahsen trabzon-uzungöl yaylasındanım

  YanıtlaSil
 4. karadenizin güzel yerleri göster göster bitmez.

  YanıtlaSil
 5. ben samsunluyum buraları görmenizi tavsiye ederim...

  YanıtlaSil
 6. KARADENİZE İLK KEZ GİDECEGİM GEZİLECEK YERLER HAKKINDA BİLĞİ İSTİYORUM ARAÇLA GİDECEGİM AİLEMLE BERABER KONAKLAYARAK ARAÇLA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  YanıtlaSil
 7. rizeden samsuna bisiklet süreceğim, uzungöle, Sümelaya, erfeleğe uğricam, başka nereleri görmeliyim

  YanıtlaSil
 8. ağa karadeniz artvin hariç çok güzel bizim oralar gibi.

  YanıtlaSil
 9. arkadaşlar kastamonu trabzon arası gezi planlıyorum.
  nerelere uğramak görmek gerekir.
  cami dere kale kule yayla ne varsa görmek istiyorum karadenizde.
  nereleri tavsiye edersiniz

  YanıtlaSil