Fethiye gezilecek yerler

Tatile mi gideceksiniz ? Hiç düşünmenize gerek yok.Her yanıyla tam bir tatil için ideal bir yerdir Fethiye. Yıllar önce çocukken gitmiştik oraya ve hala unutamamıştım o Ölüdeniz’in muhteşemliğini. Denizinin sakinliği, kumu , sahili harikaydı. Bu yaz tekrar gittik. Yıllar Fethiye ‘yi çok değiştirmiş.Sadece denizi değil artık pek çok aktiviteleri var. Paraşütçüler, raftingciler, safariciler, kano sporları için hepsinin yapılabileceği bir cennet olmuş. Çocuğunuz mu var ; deniz harika, kum bol.Plaj voleybolu oynayabiliyorsunuz.
Eğer imkanınız varsa mavi turları kaçırmayın. Denizin keyfini daha da hissediyorsunuz. Turkuaz mavisiyle yeşilliğin buluşmasını kendi gözlerinizle görmelisiniz. Turlarla Cleopatra Hamamını, Yassı adayı, Mağaralı ya da Gobun Koyunu, tersane adasını, Samanlık koyunu görebilirsiniz.
Muhteşemliğin diğer bir adı Fethiye de Saklıkenttir. 14 km içeri giren vadi ve kanyondur. Kaçırılmayacak bir manzaradır. Yazın o sıcakta buz gibi akan suyu ile tesislerde mutlaka zaman geçirmelisiniz. Gözleme ve ayranını içmeden ayrılmayın derim.

1 yorum:

  1. Fethiye tatil için harika bir yer. Yazınızı okuyunca tatilanılarım canlandı. Fethiye hiç bozulmasın böyle doğal kalsın.
    Emekli öğretmenin işletiğiçiğdem pansiyonda kaldım. Gönlüm Fethiye'de kaldı.ilk yaz tatilimde ailemle tekrar Fethiye'deyim.

    YanıtlaSil